זמינים 24/7
instagram facebook-call facebook-call facebook-call

עורך דין הטרדה מינית

עבירות מין (אונס, הטרדה מינית ומעשים מגונים)

11.06.2023

משרד עו"ד הטרדות מיניות טטלבוים-רוימי

מין הוא נושא נפיץ. מצד אחד מדובר בפעולה שמסבה הנאה רבה לבני אדם בכל רחבי העולם, אבל מצד שני היא גם מקור ללא מעט עבירות על החוק ובפרט להטרדה על רקע מיני. על-פי כמעט כל סקר שנערך בשנים האחרונות, כמעט 100% מהנשים חוו הטרדה מינית, לעיתים באופן יומיומי. גם לא מעט גברים עברו חוויות שליליות מסוג זה, וגם אם כיום ישנה מודעות רבה יותר לחומרת הנושא התופעה עדיין לא נעלמה. חשוב לציין שגם מבחינת עורך דין הטרדות מיניות הן נושא מורכב בגלל אופי התופעה. בהתאם רק עורכי דין עם ניסיון ספציפי רלוונטי יכולים להבטיח, וגם לקיים, טיפול מקצועי. במשרד עורכי דין טטלבוים-רוימי עוסקים בתחום זה ברגישות מרבית המתבקשת ומתוך מחויבות להוצאת הצדק לאור.

התמחויות עורך דין הטרדות מיניות

  • ניצול יחסי מרות – על-פי החוק, כל הצעה בעלת אופי מיני מאדם שיש איתו יחסי מרות מהווה הטרדה מינית. לדוגמה, מפקד בצבא שמציע לחייל המשרתת תחתיו הצעה כזו, או מנהל מחלקה שפונה לעובדת עם הצעה מינית.
  • פרסום תוכן בעל אופי מיני מבלי שניתנה הסכמה מפורשת – כל פרסום המתמקד במיניות של אדם מבלי שהוא נתן לכך הסכמה ברורה וחד-משמעית הוא עבירת הטרדה מינית. הכלל הנ"ל חל על סרטונים, תמונות הקלטות וכל תוכן אחר.
  • סחיטה – בחוק העונשין ישנה הגדרה מדויקת לעבירת הסחיטה באיומים, והיא חלה גם על הכרחת אדם לבצע מעשים מיניים.
  • הצעות חוזרות – ניתן כמובן להציע לאנשים אחרים הצעות בעלי אופי מיני. יחד עם זאת, במקרה שבו התגובה שלילית, ומציע ההצעות חוזר עליהן שוב ושוב זוהי כבר עבירת הטרדה.
  • השפלה – התייחסות מבזה למיניות של אדם, לנטייה המינית או למגדר.

עורך דין הטרדה מינית בעבודה

עורך דין הטרדות מיניות, כלומר עו"ד עם ניסיון ובקיאות בתחום הספציפי של הטרדות בעלות אופי מיני, עשוי לייצג גם מתלוננות ומתלוננים וגם חשודות וחשודים. בכל מקרה המטרה היא הוצאת הצדק לאור, ולשם כך מקפידים במשרד עורכי דין טטלבוים-רוימי על התנהלות מתוך יושרה מוחלטת והבאת מלוא הניסיון לידי ביטוי.

עורך דין הטרדות מיניות

עורך דין עבירות מין

החוק, וגם השופטים בערכאות השיפוטיות השונות, מתייחסים בחומרה רבה לעבירות מין מכל הסוגים: מעשים מגונים, מעשי סדום, בעילה אסורה בהסכמה, יחסי מין בין מטפל/ת למטופל/ת (כשהטיפול הוא בתחום הנפש) ואינוס שהיא העבירה הנחשבת להכי חמורה. רף הענישה הגבוה ואופי החשדות מייצרים גם מורכבות משפטית. בהתאם חשוב למצוא עורך דין עבירות מין עם ניסיון, כלומר עורך דין פלילי עם ניסיון ספציפי במתן שירותים משפטיים במקרים של עבירות מין. זהו אחד מתחומי המומחיות של משרד עורכי דין טטלבוים-רוימי, שמתנהל ברגישות רבה ומתוך תחושת מחויבות אמיתית.

משרד עורך דין לעבירות מין עם ניסיון

  • סוגיית העדות הכבושה – בגלל הרגישות המובנת של עבירות מין, והקושי של קורבנות העבירה בחלק מהמקרים לספר מה עבר עליהם, בית המשפט עשוי לקבל גם עדות המוגדרת כ"כבושה". הכוונה היא לעדות שלא נמסרה בשלבים ההתחלתיים של החקירה, או לעדות שכוללת גרסה שונה מזו שנמסרה קודם לכן. על-מנת לשכנע את בית המשפט לקבל את העדות הנכונה, נדרש ניסיון רלוונטי.
  • סוגיית ההסכמה – אחד מקווי ההגנה במשפטים של מי שחשודים בעבירות מין הוא הסכמה. גם במצב כזה, על-מנת לשכנע את השופטים כי מדובר בהסכמה אמיתית וקבילה, נדרשת בקיאות מעמיקה.
  • סוגיית קרב הגרסאות – בחלק גדול מהמקרים אין ראיות תומכות לביצוע עבירת המין, כך שההליך המשפטי הוא למעשה קרב גרסאות בין הצדדים. אחד האתגרים של עורכי הדין המייצגים הוא לגרום לשופטים לקבל את גרסת הלקוח שלהם.

עורך דין לענייני עבירות מין

עבור עורך דין עבירות מין הן אתגר מורכב, בגלל הרגישות הרבה ולא פחות מכך בגלל החובה להוציא את הצדק לאור. עורכי הדין ולדי טטלבוים וחן רוימי מטפלים בתיקים מסוג זה תוך מתן תשומת לב לכל פרט רלוונטי על-מנת שהצדק אכן ייצא לאור, ועל בסיס בקיאות מקצועית שנרכשה בשנים רבות של עבודה – תחילה במשרדי עורכי דין פליליים מובילים ולאחר מכן במשרד שהקימו. מרכיב נוסף בשירות הוא אוזן קשבת, וכמו כן מקפידים עורכי הדין של משרד טטלבוים-רוימי על שקיפות מלאה והסברים ברורים בגובה העיניים לאורך כל התהליך.

עורך דין עבירות מין

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
שלח
אפשר לעזור ?